Bez SEO ani rusz, czyli o pozycjonowaniu stron

Bez SEO ani rusz, czyli o pozycjonowaniu stron

Tworząc własną stronę trzeba jednocześnie założyć jej widzialność w wyszukiwarkach. Innymi słowy należy zadbać o jej prawidłowe wypozycjonowanie, by znalazła się na pierwszej stronie po wpisaniu powiązanych fraz kluczowych. To z całą pewnością zadanie dla specjalistów, dla których ten świat nie kryje najmniejszych tajemnic. Na wspomnianą pozycję strony składa się wiele współgrających ze sobą czynników, które muszą być spełnione na najwyższym poziomie z niebywałą systematycznością. Chcesz zarabiać w sieci? Pomyśl o SEO/SEM.

Czynniki unoszące do góry

Bez najmniejszej wątpliwości pozycjonowanie stron www ma sprawić, że ta określona znajdzie się w tzw. Top 10, a więc na pierwszej stronie wyszukiwarki. Wedle wskazań specjalistów, idealnymi miejscami zapewniającymi pełen sukces są trzy pierwsze pozycje. To na nich najczęściej skupia się uwaga poszukujących i jeśli na którejś z nich znajdą to czego szukają, zaprzestają oni sprawdzania kolejnych stron. To dokładnie pokazuje, jak ważny poruszamy temat.

Jednym z ważniejszych czynników będących odpowiedzią na pytanie o pozycję jest ilość odwołań, a więc algorytm ukryty pod nazwą Page Rank. Tutaj nie liczy się wyłącznie sama cyfra, ale także jakość samych odwołań, a w takim razie bierze się pod uwagę siłę linku. Bez najmniejszej wątpliwości na całość ma znaczenie jakość treści zawartych na stronie. Ta musi być wartościowa, spójna i blisko powiązana ze słowami kluczowymi. Powiązania tematyczne kolejnych wątków muszą być jednolite, tworzyć wspólną, harmonijną całość. Tym samym, niedopuszczalną jest sytuacja, w której zawarta treść nie ma nawet najmniejszego odniesienia do haseł. To też oryginalność i niepowtarzalność tekstów, które w żaden sposób nie mogą być kopiowane. Należy pamiętać, że pod tym kątem wyszukiwarki są bezwzględne. Chronicznie nie cierpią wszelkiego rodzaju powtórzeń, a takowe eliminują z procesu efektywnego pozycjonowania w myśl zjawiska “duplicate content”, mającego na celu prezentowanie zainteresowanym wyłącznie unikalnych treści.

Idealna domena i jakość

Perfekcyjne pozycjonowanie stron www nie może zapomnieć o domenie oraz jakości wykonania strony. To czynniki bez których nie może być mowy o profesjonalnym podejściu do całości. Jeśli chodzi o samą domenę, nie może ona być wyrwana z kontekstu, powinna – w miarę możliwości – nawiązywać do słów kluczowych i być powiązana z tematyką strony. Z kolei wykonanie strony pod kątem graficznym to kolejny aspekt, któremu nie tylko można, ale trzeba poświęcić wiele uwagi, nie tylko ze względu na wygodę użytkowników, ale też pod kątem technicznym. Przeładowana grafika będzie jak kula u nogi, która spowolni wszystkie pozostałe działania. Strona musi zostać umieszczona na serwerze wprost niezawodnym, a przede wszystkim zapewniającym szybkość.

Sekrety pozycjonerów

Chociaż teoretycznie każdy pozycjoner doskonale wie na czym opiera się pozycjonowanie stron www, ma swoje techniki, które pozwalają na szybkie i skuteczne doprowadzenie strony na szczyt. Wprawne oko wychwyci i wskaże wszelkie nieprawidłowości, dobierze odpowiedni zakres słów kluczowych, będzie wiedział w jakiej ilości należy użyć linkowania. W tej materii należy kierować się przede wszystkim wyważeniem, bo ani zbyt mała ilość, ani przesyt jakiś działań nie jest korzystne. Profesjonalista zbierze wszystkie składowe w jedną całość, wyeliminuje błędy i zagrożenia i stanie się cichym współtwórcą powodzenia.

Dodaj komentarz