Wartościowe treści w sieci

Wartościowe treści w sieci

Internet to miliardy terabajtów informacji udostępnianych za pomocą za pomocą protokołu http. Powszechny dostęp do sieci i także do możliwości publikowania w niej treści powoduje lawinowy wzrost materiałów które w Internecie możemy znaleźć.

Na początku Internetu zasoby były katalogowane w sposób subiektywny oraz ręczny i prezentowane w tak zwanych portalach internetowych. Były to pogrupowane strony internetowe zamieszczone w postaci linku.

Następnie portale oddały pola wyszukiwarkom internetowym, które są dużo bardziej uniwersalnym i efektywnym rozwiązaniem jeżeli chodzi o indeksowanie, wyszukiwanie i przeglądanie zasobów Internetu. Wyszukiwarki internetowe używają algorytmu do tworzenia listy stron na zadane pytanie.

Popularność Internetu powoduje że firmy chcą z niego korzystać. Globalna sieć daje ogromne możliwości dotarcia do potencjalnych odbiorców towarów, usług czy też treści. Największy ruch uzyskać można dzięki obecności na pierwszej stronie wyników wyszukiwania na daną frazę w wyszukiwarkach internetowych. Tego typu serwisem o największym zasięgu jest Google, który generuje około 80-90% ruchu w sieci.

W pierwszych latach działania wyszukiwarki Google wystarczyło kilka prostych zabiegów aby strona zajęła miejsce w pierwszej dziesiątce wyników. Strona musiała być mocno nasycona słowami kluczowymi zarówno w treści jak i meta tagach: description jak i keywords. Po drugie musiało do niej prowadzić jak najwięcej linków z innych stron. Do dzisiaj linki są jednym z podstawowych czynników rankujących jednak na początku wystarczyło budować farmy linków – czyli na jednej stronie można było umieszczać bardzo dużo linków do jednej witryny i to działało. Obecnie linkbuilding wygląda inaczej, ale to temat na osobne artykuły.

Obecnie wyszukiwarka Google promuje oryginalne treści i coraz lepiej radzi sobie ze spamem. Warto po prostu tworzyć wartościowe treści, które będą ubogacały zasoby Internetu. Jest to na dłuższą mętę po prostu lepsze dla naszej strony, ponieważ interneuci dłużej pozostaną na niej, będą wracać do naszej witryny a poza tym będą ją polecać innym użytkownikom internetu.

Dodaj komentarz