Jakie są rodzaje stron internetowych?

Jakie są rodzaje stron internetowych?

Setki, a co najmniej dziesiątki stron internetowych każdy z nas przegląda codziennie, co oczywiście w wielkim stopniu nikogo dziwić nie może. Nie każdy jednak je przeglądając, zastanawia się nad tym, jakie rodzaje owych stron wyróżniamy. Warto mieć na uwadze, że ze względu na wartość marketingową wyróżniamy sześć typów stron internetowych.

Wizytówki

Najprostszą stroną internetową są rzecz jasna wizytówki, które w głównej mierze pełnią funkcję informacyjną i reklamową. Jeżeli chcemy zaprezentować jedynie informacje o swojej firmie, na pewno ten rodzaj strony internetowej będzie najbardziej odpowiedni. Oczywiście takie witryny są też najtańsze w wykonaniu. Poza tym ich właściciele często korzystają z darmowych rozwiązań domenowych i hostingowych, choć na pewno takiego rozwiązania nie polecamy, gdyż nawet tani hosting będzie lepszy od tego darmowego.

Foldery

Ten rodzaj witryn to przede wszystkim prezentacje multimedialne firm, które mają za zadanie zainteresować odbiorcę. Niestety zazwyczaj przynoszą zupełnie odwrotny efekt i odbiorca wyłącza witrynę, zanim ta w pełni się załaduje.

Serwisy

Jest to bardzo rozbudowana baza wiedzy o firmie, która sprowadzać się może nawet do kilkunastu podstron. Do największych zalet tego typu stron zaliczymy obszerną zawartość merytoryczną. Często wzbogacone są one w systemy zarządzania treścią, a więc tak zwane CMS-y, które umożliwiają samodzielne edytowanie zawartości strony.

Vortale

Strony, które w dzisiejszych czasach są bardzo popularne. Przez wielu nazywane także portalami wertykalnymi dostarczają sprecyzowanych i rozległych informacji, ale tylko z jednej konkretnej dziedziny. Największą popularnością pośród użytkowników sieci cieszą się vortale marketingowe, finansowe oraz ekonomiczne. Wszystko dlatego, że niosą w sobie więcej informacji niż portale.

Portale

Jest to kolejny portal internetowy, który nazywany jest również portalem horyzontalnym. W odróżnieniu od vortali nie mają one sprecyzowanej tematyki, a znaleźć w nich możemy wiele zróżnicowanych informacji. Pośród polskich serwisów najbardziej popularnymi są Onet, WP lub Interia.

Inne

Do innych rodzajów stron zaliczyć możemy między innymi sklepy internetowe, huby branżowe czy intranet. Są to aplikacje o bardzo złożonych strukturach.

Dodaj komentarz