Co trzeba wiedzieć o firmach reklamowych?

Co trzeba wiedzieć o firmach reklamowych?

Wiele osób twierdzi, że w życiu bardzo dużo zależy od szczęścia, poniekąd można się z tym zgodzić, jednak szczęście nie przyjdzie, jeśli nie weźmiemy losu we własne ręce. Dziś skupimy się na reklamach, mimo że nie jest to stricte rozwój osobisty, jednak każdy kto się rozwija powinien wiedzieć jak wykonać reklamy by były one skuteczne. Dość istotną kwestią jest fakt, że każdy kto stawia na rozwój osobisty, prędzej czy później staje się przedsiębiorcą, a to właśnie przedsiębiorca jest narażony na błędne działania firm reklamowych.

Jak wygląda przeciętna firma reklamowa ?

Przychodzi klient, mówi co chce, a firma reklamowa to wykonuje. Nie zastanawia się zbytnio nad sensem, po prostu liczy się czym szybsze zrealizowanie zamówionej usługi. W ten sposób w naszym kraju, a nawet i na całym świecie mają prawo istnieć agencje reklamy, w których jest właściciel, i kilku pracowników, wszyscy ograniczają się do wykonania projektu, oraz druku, czy wykonania usługi. Właściciel nie doradza na korzyść klienta, pracownicy wykonują swoje – kto na tym traci – ano klient.

Jak powinna wyglądać firma reklamowa ?

Ano właśnie i tu zaczyna się morze możliwości. Przede wszystkim powinna ona poznać branżę klienta aby odpowiednio dopasować reklamy. Firma reklamowa powinna poinformować klienta o skutkach wykonanej reklamy, zbadać rynek pod względem skuteczności, a także dobrać najlepsze formy promocji. W skrócie, chodzi o to by klient nie płacił – za to co chce, ale by dostał reklamę, która będzie na niego zarabiać, bo jaki sens wykonywania reklamy, która nie zarabia dla nas.

Co zdarza się często ?

W większości przypadków, jeżeli chodzi o małe firmy, ludzie decydują się na wykonanie reklamy. Sami planują jak ma ona wyglądać, sami wymyślają teksty, a później zlecają tylko odwzorowanie swojego plagiatu firmie reklamowej. Klient także poszukuje tanich rozwiązań, jak tanie plakaty, czy tanie ulotki, w ten sposób raczej nigdy nie trafi na rzetelną firmę, która się przyłoży, w ten sposób otrzyma tylko tanie reklamy, które z reklamami nic wspólnego mieć nie będą.

Jak zamawiać reklamy ?

Przede wszystkim trzeba znaleźć odpowiednią firmę, nie patrząc na ceny. Dobra firma ma wysokie ceny z jakiegoś powodu, na ogół z powodu skuteczności reklamowej. Specjaliści od reklamy odpowiednio zajmą się całym projektem, począwszy od wykonania logotypu poprzez wizytówki, ulotki, a także inne narzędzia marketingowe. Dokładnie zostanie zaplanowana cała kampania, oraz uwzględniony cel. Można to zrobić samodzielnie, jednak do tego potrzebna jest fachowa wiedza, oraz doświadczenie, które w dobrych firmach reklamowych – po prostu jest.

Wniosek ?

Jeżeli zamawiasz reklamę – po prostu zleć to specjalistom. Spójrz na to z drugiej strony – sam nim jesteś, znasz swoje ceny, nie są one najniższe, bo zawsze znajdzie się ktoś, kto w danej branży zrobi to taniej, pozostaje pytanie czy lepiej. Nie ufaj też do końca firmie reklamowej, i staraj się doczytać o reklamie tyle ile się da. Takie działania sprawią, że ty zaoszczędzisz na produktach reklamowych, a cały wysiłek nie pójdzie na marne. Uważne słuchanie specjalistów również otworzy Ci oczy na pewne rzeczy, co jest istotne w procesie reklamowania przedsiębiorstwa.  I przede wszystkim naucz się jednego – reklama nie musi się podobać, reklama jest po to by była skuteczna, a jeżeli lubisz ładne rzeczy – kup sobie ładny samochód, nowy fotel do biura, lub inny gadżet, który estetycznie Cię połechta. Jedną ze szkół reklamy jest to, że reklama czasami musi być ochydna, bo dopiero wtedy będzie zauważona, przesyt zdjęć, kolorów i wszystkiego innego sprawia, że reklama wygląda jak kupka wymiocin, a chyba nie o to chodzi.

Dodaj komentarz