Endermologia Łódź – czy pomaga skutecznie zwalczyć cellulit?

Endermologia Łódź – czy pomaga skutecznie zwalczyć cellulit?

Endermologia to zabieg, który jest polecany osobom chcącym pozbyć się cellulitu, czyli tzw. pomarańczowej skórki. Masaż endermologiczny wygładza skórę, poprawia krążenie i znacznie poprawia wygląd skóry na udach, twarzy, szyi i dekolcie. Na czym polega endermologia i dlaczego warto z niej skorzystać? Odpowiadamy.

Czym jest endermologia?

Endermologia to masaż podciśnieniowy, który wykonuje się za pomocą specjalnego urządzenia. Taki zabieg można wykonać w klinice medycyny estetycznej. Endermologię wykonują wykwalifikowane osoby z doświadczeniem. Na początku zabiegu pacjent musi ubrać się w specjalny, opinający kombinezon. Taki strój ma chronić skórę przed mocą urządzenia do wykonywania endermologii. Następnie odpowiednio wyszkolona osoba wykonuje masaż za pomocą głowicy wyposażonej w rolki masujące. Rolki zasysają skórę i w ten sposób masażer dociera do warstw skóry właściwej, gdzie wytwarzany jest kolagen i elastyna. Zabieg endermologii polecany jest osobom, które chcą ujędrnić swoje ciało, zredukować cellulit i odmłodzić skórę. Endermologię można stosować na dekolt, twarz i szyję. Masaż podciśnieniowy doskonale działa na skórę dojrzałą. Przed zabiegiem należy przejść konsultację, aby wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do wykonywania zabiegu.

Efekty po zabiegu

Endermologia Łódź jest skuteczna, jeśli wykona się odpowiednią ilość serii. Widoczne efekty można dostrzec po kilku zabiegach, jednak już po pierwszym masażu skóra jest ujędrniona i miękka. Endermologia jest polecana dla osób, które chcą zwalczyć cellulit, ponieważ jest bardzo skuteczna w walce z tym problemem. Taki zabieg pomaga oczyścić organizm z toksyn i przyśpiesza metabolizm komórkowy. Masaż podciśnieniowy jest bardzo skuteczny, jednak warto oprócz niego stosować inne sposoby na walkę z pomarańczową skórką. Peelingi, zdrowa dieta, ruch i mniej stresu może sprawić, że problem z cellulitem całkowicie zniknie, a przynajmniej znacznie się zmniejszy. Zabieg endermologii może poprawić Twoje samopoczucie, odpręża i rozluźnia.

Podsumowanie

Endermologia wykonana w profesjonalnym gabinecie przynosi zadowalające rezultaty. Warto pamiętać, że walka z cellulitem to proces długotrwały dlatego nie należy się zniechęcać, jeśli pierwszy masaż nie przyniesie spektakularnych rezultatów. Na widoczne efekty czasem trzeba trochę poczekać i przejść kilka, a nawet kilkanaście serii zabiegów. Wytrwałość i cierpliwość w walce z kompleksami jest kluczowa, jeśli chcesz pozbyć się ich raz na zawsze i zwiększyć pewność siebie.

Dodaj komentarz