Z jakich elementów składa się dobry plakat reklamowy?

Z jakich elementów składa się dobry plakat reklamowy?

Jaki powinien być dobry plakat reklamowy? To pytanie zadaje sobie wielu przedsiębiorców oraz projektantów graficznych przygotowujących tego rodzaju projekty. Drogą do sukcesu jest przede wszystkim kreatywność oraz praktyka, która czyni mistrza.
 
Projektowanie plakatów nastręcza dużo problemów początkującym projektantom. Dzisiaj, za sprawą różnych programów przeznaczonych do projektowania graficznego, plakaty może przygotowywać praktycznie każdy. O czym trzeba pamiętać przy tworzeniu tego rodzaju projektów?
 

Wybierz odpowiedni format

Podstawa to dobranie właściwego formatu plakatu reklamowego. Oczywiście, im większa będzie jego powierzchnia, tym również będzie miało się więcej miejsca do dyspozycji na zamieszczenie informacji, ale z drugiej strony trzeba pamiętać o tym, że na dużych plakatach nie umieszcza się szczegółów, ponieważ nie są one możliwe do dojrzenia z daleka.
 
Format plakatu ma również wpływ na jego rozdzielczość, co przekłada się z kolei na jakość wykonania wydruku. Przy doborze formatu warto też pamiętać o określeniu innych parametrów technicznych wydruku, w tym spadów.
 

Zastosuj wysokiej jakości fotografie

Zdjęcia zastosowane na plakacie powinny posiadać wysoką rozdzielczość – w przeciwnym przypadku będą „rozpikselowane” i tym samym nie będą wyraźne. Im mniejszy rozmiar plakatu, tym większa rozdzielczość wyrażona w dpi jest niezbędna. W przypadku wielkoformatowych reklam wystarczy fotografia mająca 72 dpi.
 

Umieść na plakacie czytelną czcionkę

Nie można zapominać również o tym, aby na plakat wybrać czytelną czcionkę, której krój i kolor powinny kontrastować z tłem. Na plakaty nie zaleca się stosowania czcionek szeryfowych, ponieważ mogą być nieczytelne. Przed oddaniem plakatu do druku wszystkie napisy wykonane z użyciem czcionek trzeba przekształcić na krzywe.
 
Jeżeli masz już projekt plakatu, przychodzi czas na dokonanie wydruku. Adresy drukarni możesz znaleźć już teraz przez internet. Możesz skorzystać również z drukarni przyjmujących zamówienia przez internet.
 

Dodaj komentarz