Reklamy w służbie społeczeństwa, czyli ocieplanie wizerunku

Reklamy w służbie społeczeństwa, czyli ocieplanie wizerunku

W dzisiejszych czasach pozycjonowanie przede wszystkim jest traktowane jako swego rodzaju reklama. Nic więc dziwnego w tym, że coraz częściej okazuje się, że nowi ludzie chcą korzystać z takich właśnie usług. Skoro strony www traktowane są same w sobie jako swego rodzaju sklep to przecież nic dziwnego w tym, że w dzisiejszych czasach pozycjonowanie traktowane jest jako swego rodzaju reklama. W końcu wszystkie sklepy internetowe muszą w jakiś tam sposób sobie poradzić z dodatkowymi klientami. Zawsze najlepszym na to sposobem jest po prostu zlecenie pozycjonowania danej strony internetowej do top 3 lub top 5. Zawsze człowiek musi pamiętać o tym, że nie ma większego sensu w tym, aby nasza strona znajdowała się wyżej w hierarchii, gdyż są ludzie, którzy niestety mogą zadawać nieodpowiednie dla nas pytania. Z reklamą w sieci jednak zawsze trzeba uważać a przede wszystkim każda osoba dokładnie powinna wiedzieć co i w jaki sposób powinna zrobić. W końcu pozycjonowanie stron internetowych wcale nie jest takie proste.

Reklama zaangażowana społecznie

Celem marketingu jest nie tylko zachęcenie klientów do skorzystania z danego produktu czy usługi, ale również wykreowanie jego pozytywnego wizerunku. To bardzo ważne, aby kolejne osoby postrzegały owy produkt – na przykład portal z ofertami wynajmu pokoi  lub sprzedaży produktów – jako pozytywny, rzetelny i wartościowy. Największe znaczenie w tej sytuacji będzie miała, więc nie tradycyjna reklama przekazywana za pomocą nośników medialnych, ale kampanie szeptane, – czyli przekazywanie pozytywnych opinii na temat na przykład wyżej wymienionego portalu ogłoszeniowego lub sklepu internetowego bezpośrednio przez ludzi z nich korzystających.

Polacy chętnie dzielą się swoimi wrażeniami z pobytu w hotelu czy z odwiedzenia internetowej witryny.  Portal internetowy lub sklep internetowy o którym mowa – nie musi być wcale wysoko w wyszukiwarce, by stać się popularnym – wystarczy, że odpowiednia liczba osób powtórzy swoim znajomym pozytywne o nim opinie i łańcuch odwiedzin zostanie zapoczątkowany. Jako reklamę społecznie zaangażowaną możemy traktować również tą, która odzwierciedla najważniejsze problemy współczesnej ludzkości i stara się na nie odpowiadać. Z takich kampanii korzystają często wielkie domy mody czy wytwórcy perfum, co można łatwo zaobserwować na miejskich billboardach.

Dodaj komentarz