Reklama dla początkujących firm

Reklama dla początkujących firm

Jeżeli jesteś właścicielem ogólnopolskiego portalu lub sklepu internetowego możesz pominąć ten podpunkt. Ten etap służy budowaniu wizerunku i rozpoznawalności w sieci dla firm działających na lokalnych rynkach, reklamy banerowe lub tekstowe w popularnych portalach doskonale uzupełnią inne formy marketingowe oraz wzbogacą emocjonalny przekaz. Zdjęcie wnętrza restauracji z krótkim hasłem, kod promocyjny na zabiegi kosmetyczne będą cieszyły się dużą popularnością wśród użytkowników lokalnych portali choć można z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić że konwersja będzie znacząco niższa niż w przypadku bardziej sprecyzowanych form działania.

Należy przyjrzeć się lokalnej prasie i wytypować najbardziej popularne media jeśli chodzi o działania typowo wizerunkowe lub tematyczne kiedy zależy nam na dotarciu do sprecyzowanej grupy odbiorców. Te pierwsze możemy oprzeć na danych często publikowanych na samych portalach lub poprosić o liczbę miesięcznych unikalnych użytkowników. Lepiej nie zwracać uwagę na bardzo ładnie wyglądające liczby odsłon strony. Następnie ustalamy formę reklamy. Najczęściej jest to baner o parametrach zdefiniowanych przez wydawcę, taka forma jednak jest czysto wizerunkowa i często blokowana przez plugin poszczególnych przeglądarek internetowych- np. przez Addblock. Jeśli jednak zdecydujemy się na banery wato skorzystać z profesjonalnego studia graficznego.

Często też emitowane są reklamy tekstowe nie przyciągające co prawda wielu użytkowników dzięki brakowi krzykliwych kolorów i animacji ale mające bardzo ważną cechę – wartość pozycjonerską, dlatego warto sprawdzić czy linki wychodzące mają wartość “dofollow”. Pozycjonowanie stron zostało omówione w kolejnych etapach.
Następnie wybieramy najlepszą dla nas opcję z dostępnych wariantów. Zazwyczaj jest to płatność za tysiąc wyświetleń a więc nie jest brany pod uwagę model efektywnościowy dlatego polecamy rozważenie czasowej emisji, wtedy mamy pewność że wyświetlenia nie zakończą swojego żywota przed czasem.

Dodaj komentarz