Dobra strona www to klucz do sukcesu

Dobra strona www to klucz do sukcesu

Nie od dziś wiadomo, że dobra witryna www jest dużo lepsza niż ogłoszenie w gazecie. Porządnie zrobiona i rozgłoszona strona www pozwala dotrzeć do sporej liczby osób. Pozwala również na udostępnienie twojej pełnej oferty, czego nie możesz powiedzieć o ogłoszeniu w gazecie czy na bilbordzie. Kolejną jej zaletą jest zasięg globalny, dzięki czemu możesz działać na rynkach krajowych i światowych, a nie tylko na skalę lokalną.

Z tych i pozostałych powodów sporo firm zaczynających własną działalność rejestruje blogi, konta na face booku lub strony na bezpłatnych serwisach. Do atutów takiego rozwiązania możesz zaliczyć na pewno ceny, a właściwie jej brak. Takie działania posiadają jednak kilka znacznych minusów…

Po pierwsze są bardzo proste. Internauta wchodzący na bloga czy na darmową witrynę gdzie wyskakują banery zamiast na prawdziwą witrynę www czuje brak prawdziwości do takiej firmy. Cierpi na tym wizerunek, na którym szczególnie musi Ci zależeć, szczególnie na starcie firmy.

Kolejna wada to brak własnej tożsamości w sieci. Pragniesz aby twoja nazwa działalności w sieci kojarzyła się jedynie z twoją działalnością. Z tego też powodu mając bloga zawsze promujesz przede wszystkim tego bloga, a dopiero później siebie. Znanym wzorem może zostać poseł J.Palikot, który znalazł popularność zakładając i pisząc na blogu w Onecie. Problem jednak w tym, że w adresie bloga znajduje się końcówka Onet.pl Wydłuża to nazwę strony i dodatkowo reklamuje Onet. Z takiego więc powodu pan Janusz wykonał osobistą stronę pod swoim adresem. Kosztowało go to trochę kasy, ale po obliczeniu stwierdził, że warto jest reklamować się bez pośredników.

Wiesz już więc, że dobrze posiadać własną unikalną nazwę i lepiej pod nią promować witrynę www. Za adres trzeba płacić co rok, jednak nie są to ogromne koszta (50zł-100zł). No ale agencje tworzące witryny www bardzo zdzierają, gdyż z tego żyją… Pan J.P. ma mnóstwo pieniędzy z rządowej roboty, ty nie koniecznie, gdyż dopiero zaczynasz i każdy pieniądz jest dla Ciebie istotny.

Ostateczną alternatywą jest wykonanie witryny samodzielnie lub prościej używając innych aplikacji. Czasami firmy oferują za darmo takie aplikacje jeżeli strona znajduje się na ich serwerze. Cena roczna takiej strony jest różny (100zł-300zł), przy czym cena nie jednoznacznie idzie w parze z jakością. Bacz uwagę na to, czy taki serwis daje czas testowy, tak by można było go rzetelnie sprawdzić. Dobrym pomysłem będzie założenie konta na kilku takich systemach jednocześnie i porównanie dostępnych opcji. Po teście wszystkiego bardzo rzetelnie, można zdecydować i opłacić konto na następny rok. Dzięki temu otrzymasz tanią stronę www (150zł-500zł/ROK) pod osobistym adresem, a gdy już twoja firma urośnie zainwestujesz w nową stronę. Największą plusem jest to, że zareklamowany adres już pozostaje, a ty musisz tylko podłożyć pod niego nową witrynę.

Dodaj komentarz