Pakowanie prezentów w szary papier – czy to dobry pomysł?

Pakowanie prezentów w szary papier – czy to dobry pomysł?

Większość z nas kojarzy prezenty z czymś przyjemnym i wyjątkowym. Towarzyszą nam one podczas różnych świąt i uroczystości. Ciężko jest sobie wyobrazić, chociażby urodziny czy Boże Narodzenie bez pięknie zapakowanych upominków. Istnieje wiele sposobów na to, jak zapakować prezent w estetyczny sposób i zaskoczyć tym samym pozytywnie obdarowywaną osobę. Jednym z pomysłów na zapakowanie prezentu jest użycie do tego szarego papieru – a konkretnie brązowego, ponieważ to właśnie taki odcień ma ten materiał. Wielu osobom może wydawać się to nudne i mało eleganckie. Jednak czy na pewno tak jest?

Dlaczego pakowanie prezentów w szary papier to dobry pomysł?

Papier do pakowania w brązowym kolorze może wydawać się mało estetyczny i zbyt nudny. Nie do końca tak jednak jest i ma on naprawdę wiele zalet. Po pierwsze bez problemu można dostać go w większości sklepów papierniczych, a jego cena jest naprawdę bardzo kusząca. Kilka metrów szarego papieru w rolce to koszt maksymalnie 3-5 zł więc jest to nieporównywalnie mniej niż w przypadku papieru kolorowego. Szary papier można otrzymać w księgarniach, sklepach papierniczych, a nawet wielobranżowych z jedzeniem i mnóstwem innych rzeczy.

Cena oraz łatwa dostępność tego materiału to jednak niejedyny plus takiego rozwiązania. Szary papier można ozdobić na wiele sposobów i ogranicza nas jedynie wyobraźnia. Jego neutralny kolor sprawia, że doskonale będzie prezentował się z różnymi dodatkami i jest po prostu uniwersalny. Można w niego pakować prezenty urodzinowe, świąteczne, rocznicowe i wiele innych. Nada się on do wszystkiego dlatego pakowanie prezentów w taki sposób to bardzo dobry pomysł.

Jak udekorować szary papier?

Sposobów na udekorowanie szarego papieru jest naprawdę mnóstwo. Na święta Bożego Narodzenia możesz go przystroić cukrowymi laskami, gałązkami choinki, czerwono-białym sznurkiem, laskami cynamonu, suszonymi cytrusami czy też szyszkami. Tak zapakowany prezent będzie pięknie wyglądał pod choinką, a na jego ozdobienie nie musisz wydawać fortuny.

Na urodziny czy inne okazje szary papier możesz ozdobić naklejkami z różnymi wzorami, papierem powycinanym w ciekawe kształty, liśćmi i różnego rodzaju zawieszkami. Prezent może być zapakowany w minimalistyczny sposób np. tylko z użyciem wzorzystej, materiałowej wstążki.

Zaletą pakowania w szary papier jest to, że jest to ekologiczny sposób na podarowanie komuś prezentu w ładnej odsłonie. Podczas pakowania ogranicza Cię tylko wyobraźnia i możesz używać wielu materiałów, aby ozdobić szary papier stosownie do okazji.

Dodaj komentarz