Co to jest fintech i jak działa w naszym kraju?

Co to jest fintech i jak działa w naszym kraju?

Branża finansowa w Polsce stale się rozwija i już teraz jest na bardzo dobrej drodze. Nie ma co ukrywać, że Polskie instytucje finansowe podążają z duchem czasu i możemy pochwalić się wieloma innowacyjnymi rozwiązaniami i technologiami. Zmiany można było dostrzec na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat, gdzie rozwój technologiczny nabrał największego rozpędu. Ludzie mają teraz zupełnie inne podejście do kredytów i finansów niż te, które panowało kilkadziesiąt lat temu. Cenimy nowoczesność, szybkość oraz bezpieczeństwo transakcji. Im prościej i nowocześniej, tym lepiej, a fintech ma nam to zapewnić. Co to jest fintech i jak działa w Polsce?

Co to jest fintech?

FinTech, bo właściwie tak wygląda poprawny zapis tej nazwy to skrót od słów Financial Technology, czyli Technologii Finansowej. Oznacza to branżę, która skupiona jest na nowoczesnych i innowacyjnych technologiach, które funkcjonują w zakresie finansów. FinTech swoje zastosowanie znajduje w bankowości, pożyczkach, szybkich płatnościach, ubezpieczeniach oraz inwestycjach. Fintech w naszym kraju dynamicznie się rozwija, a klienci instytucji finansowych mogą dostrzec to gołym okiem. W dzisiejszych czasach duży nacisk stawiamy na cyfryzację i nowoczesne technologie, które mają uprościć i przyśpieszyć pewne procesy finansowe przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa.

Fintech – gdzie można go znaleźć?

W życiu codziennym bardzo łatwo jest dostrzec fintech. Najlepszym przykładem jest popularny PayPal, czyli internetowy serwis, który służy do wykonywania błyskawicznych transakcji. Dzięki tej technologii możemy kupować szybciej, bezpieczniej i bez obaw o wysokie koszty przelewów. Internetowe serwisy aukcyjne takie jak Allegro oraz porównywarki cen np. Ceneo, to również dobry przykład fintechu. W dzisiejszych czasach większość osób nie wyobraża sobie, aby mogło nam zabraknąć tych udogodnień. Jest to dowód na to, że fintech zrewolucjonizował trochę nasze życie oraz postrzeganie technologii finansowej.

Fintech – podsumowanie

Nawet jeśli ktoś nieszczególnie interesuje się technologią, to z pewnością choć raz skorzystał z fintechu https://habzafinanse.com.pl/co-to-jest-fintech-i-jak-dziala-w-polsce/. Branża finansów oraz technologii dynamicznie się rozwija i praktycznie na każdym kroku możemy spotkać się z nowinkami technologicznymi, które mają za zadanie ułatwić nasze codzienne życie. Wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że korzysta ze zdobyczy fintech np. podczas płatności zbliżeniowych czy wykonywania natychmiastowych przelewów przez telefon.

Dodaj komentarz