Nauka angielskiego online vs kurs stacjonarny

Nauka angielskiego online vs kurs stacjonarny

Dobra znajomość języka angielskiego w dzisiejszych czasach jest absolutną podstawą. Bez względu na to, czy jest ci on potrzebny w pracy, czy w podróży, czy po prostu lubisz uczyć się nowych języków, nie można sobie wyobrazić, że nie przyłożyłeś odpowiedniej wagi do angielskiego. Jeśli jesteś zainteresowany dalszym kształceniem, chciałbyś sobie przypomnieć podstawy, a może dopiero rozpocząć przygodę z językiem angielskim, powinieneś zacząć od profesjonalnego kursu. Poznaj wady i zalety nauki języka na kursie online oraz na kursie stacjonarnym oraz poznaj sposoby na szlifowanie zdolności językowych poza nimi.

Znajomość języka angielskiego potwierdzają egzaminy takie jak ten: https://www.lang.com.pl/egzaminy-cambridge/c2proficiency.html. Być może nie jesteś nim zainteresowany, ale warto mieć na uwadze, że to właśnie taki certyfikat jest przepustką do kariery w największych międzynarodowych korporacjach, pozwala na studiowanie na zagranicznych uczelniach oraz jest niezwykle szanowany przez pracodawców w kraju. Dziś znajomość angielskiego to nie wszystko, należy ją również potwierdzić odpowiednim dokumentem.

Zalety kursu online

Zacznijmy od przedstawienia zalet nauki języka angielskiego na kursach online. Po pierwsze to doskonała opcja dla mieszkańców mniejszych miejscowości, którzy nie mają dostępu do szkół językowych i grup, w których mogliby się zająć szlifowaniem języka. Po drugie to dobra opcja dla osób zabieganych. Kurs online pozwala on na naukę o dowolnej chwili, w dowolnym miejscu na ziemi. Każdy, kto korzysta z tej opcji może również indywidualnie sterować tokiem swojego nauczania, tempem oraz zagadnieniami, które chciałby zgłębić i poświęcić im więcej czasu.

Kursy online mają jednak jedną wadę – brak możliwości sprawdzenia swoich umiejętności  praktyce. Każdy, kto uczy się samodzielnie z kursu ma nieco ograniczony dostęp do swobodnej konwersacji, a zdanie każdego certyfikatu składa się również z egzaminu ustnego.

Zalety kursu stacjonarnego

Kurs stacjonarny to również bardzo dużo zalet. Po pierwsze praca w grupie wpływa na jakość nauki mówienia. To nauka w grupie pozwala na przełamanie barier i swobodną komunikację. Dodatkowo, ucząc się na kursie stacjonarnym zawsze masz szansę,aby dopytać o coś, zgłębić dane zagadnienie z lektorem. To bardzo ważne, szczególnie na pierwszych etapach nauki języka angielskiego. Kurs stacjonarny pozwala również na bieżąco kontrolować swoje postępy w nauce oraz porównywać je na tle grupy. Lektor, który cię zna jest w stanie również doradzić, czy to właściwy moment na zdanie certyfikatu, czy też jeszcze należy coś podszkolić.

Jak szlifować język poza kursami

Język angielski możesz również szlifować poza kursami i z pewnością nie kosztuje cię to wiele wysiłku. Po pierwsze możesz zacząć oglądać telewizję, filmy oraz seriale po angielsku – w dzisiejszych czasach nie kosztuje to wiele. Co więcej, warto jest również zacząć czytać po angielsku.

Dodaj komentarz