Składane smartfony w 2020 roku – na co warto czekać?

Składane smartfony w 2020 roku – na co warto czekać?

O składanych smartfonach było głośno już w 2019 roku, ale z uwagi na cenę, a także w niektórych przypadkach ograniczenia względem lokacji (mowa tutaj głównie o Huawei Mate X, które pojawiło się tylko na rynku chińskim) nie są one wciąż produktem powszechnie spotykanym. Większość ludzi styka się z tego typu urządzeniami tylko poprzez artykuły na portalach technologicznych https://techpolska.pl/. Ciężko też mówić o dużej różnorodności wśród nich – póki co mamy do czynienia tylko z kilkoma modelami, które charakteryzują się pod wieloma względami brakami i niedoróbkami. Ucieszyć może więc fakt, że 2020 rok zapowiada się w zakresie składanych smartfonów obiecująco. W takim razie na jakie modele warto czekać?

Samsung Galaxy Z Flip

Tęsknicie za telefonami z klapką? Koniecznie miejcie oko na Samsunga Galaxy Z Flip. Otwiera się on bowiem nie poziomo, jak to stało się standardem, a pionowo, tworząc efekt telefonu z klapką.

Nie dość, że redukuje to znacznie jego rozmiar w formie złożonej, to jeszcze na „klapce” znajduje się dodatkowy ekran, na którym możemy na przykład sprawdzić godzinę czy przeczytać powiadomienia. Można ponadto liczyć, że twórcy nauczyli się wiele na błędach popełnionych przy Samsungu Galaxy Fold i nie powtórzyli ich w tym urządzeniu.

Niestety, niewiele jeszcze na temat Samsunga Galaxy Z Flip wiemy. Jednak jako, że powoli składane smartfony przestają być taką nowością jak jeszcze kilka miesięcy temu, być może cena będzie nieco niższa niż w przypadku Galaxy Folda.

Xiaomi Dual Flex

Fakt, że Xiaomi nie tylko pracuje już nad składanymi smartfonami, ale nawet ma działający prototyp, może zostać przyjęty z dużą radością. Dlaczego? Firma ta znana jest z produkcji stosunkowo niedrogich jak na ich specyfikację urządzeń, co pozwala mieć nadzieję, że pojawi się wreszcie dobrej jakości budżetowy składany smartfon.

Boki Dual Flexa zagina się do tyłu, aby stworzyć z niego w pełni funkcjonalny smartfon o tradycyjnych rozmiarach. Poza tym nie wiadomo jeszcze na jego temat nic, ale zdecydowanie warto obserwować rozwój sytuacji.

Microsoft Surface Duo

Surface Duo różni się na poziomie konceptu od innych składanych smartonów. Składa się on bowiem z dwóch niezależnych ekranów połączonych ze sobą wyraźnym zawiasem, a nie jednego ekranu, który można wyginać.

Na te trzy smartfony będziemy sobie prawdopodobnie ostrzyć w tym roku zęby, ale jest też prawdopodobieństwo, że i inni producenci nas czymś zaskoczą. Warto śledzić portale technologiczne https://techpolska.pl/, aby być na bieżąco z kolejnymi ciekawymi nowinkami.

Dodaj komentarz